Tespih Böceği Nerelerde Bulunur ?

Tespih böcekleri gerek adlarıyla gerek dış görünümleriyle oldukça farklı olabilen haşerelerden biridir. Renkleri genellikle kırmızı ve siyah tonlarında olan bu haşere, çokbacaklılar familyasındandır. Ayrıca da çıyanlar ve kırkayaklar ile aynı aileden olan tespih böceklerinin, karidesgillerden geldikleri de söylenmektedir. Vücutları birbirlerine çok benzeyen bu haşerelerin en zararsız olanları ve en küçük olanları tespih böcekleridir. Ayrıca bu haşere çok iyi kamufle olma özelliklerine de sahiptir. Ayakları ve baş kısmını birleştirerek bir boncuk tanesi gibi yuvarlanıp, ortadan anında kaybolabilirler. Peki bu kadar farklı özelliklere sahip olan tespih böceği nerelerde bulunur ?

 • tesbih-bocegiTespih böceği nerelerde bulunur? Tespih böcekleri gerek adlarıyla gerek dış görünümleriyle oldukça farklı olabilen haşerelerden biridir. Renkleri genellikle kırmızı ve siyah tonlarında olan bu haşere, çokbacaklılar familyasındandır. Ayrıca da çıyanlar ve kırkayaklar ile aynı aileden olan tespih böceklerinin, karidesgillerden geldikleri de söylenmektedir. Vücutları birbirlerine çok benzeyen bu haşerelerin en zararsız olanları ve en küçük olanları tespih böcekleridir. Ayrıca bu haşere çok iyi kamufle olma özelliklerine de sahiptir. Ayakları ve baş kısmını birleştirerek bir boncuk tanesi gibi yuvarlanıp, ortadan anında kaybolabilirler. Peki bu kadar farklı özelliklere sahip olan tespih böceği nerelerde bulunur ?
  • Nemli bölgelerde ve kıyı kesimlerde,
  • Okyanuslarda ve açık denizlerde, tatlı sularda,
  • Evlerde genellikle banyo ve lavabolarımızda,
  • Nemli toprakların hemen her bölgesinde,
  • Hamamlarda,
  • Ormanlarda,
  • Yeme ve içme işletmelerinde bulunabilirler.

  İnsanoğlunun var olduğu günden bu yana varlıklarını sürdüren tespih böceği modern hayatta olmaması gereken canlılardır. Böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan tespih böcek ilaçlama ile sağlığınızı tehdit eden bu haşerelerden kurtulmanız mümkündür.

  Tespih Böceği İle Mücadele

  Tespih böceği ilaçlama yapılarak yok edilmesi gereken bir haşeredir. Çünkü onlarla başa çıkmak oldukça zordur. Her haşere ile mücadele işlemlerinde asla kendi başınıza yöntemler denememelisiniz. Çünkü haşerelerden değil kurtulmak onların evinize daha çok yerleşmesine neden olabilirsiniz. Tespih böceğinin bulunduğu tüm mekanlara yönelik böcek ilaçlama yapılan firmamızda faaliyet halinde olan ilaçlamaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ev İlaçlama
  • İşyeri İlaçlama
  • Otel İlaçlama
  • Hastane İlaçlama
  • Bahçe İlaçlama
  • Site İlaçlama
  • Okul İlaçlama

  Tespih böceği ile mücadele eden firmamızda Sağlık Bakanlığından onaylı tespih böceği ilacı kullanılmaktadır. Tespih böceklerinin yayılmalarına izin vermeden irtibata numaralarımızdan bizlere çağrı bırakmanız yeterlidir.

  Tespih Böceği İlaçlama Şirketleri

  Tespih böceği ilaçlama şirketleri arasında 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Maltepe Böcek İlaçlama firmamız uzman ekibi ile sadece tespih böceğine değil tüm haşerelere karşı mücadelesini sürdürmektedir. Maltepe Böcek İlaçlama firması olarak sizler için sunduğumuz tüm hizmetler alanında en kaliteli uygulamalar ve ilaçlardan oluşmaktadır. Gerek ilaçlama elemanlarımız gerek firmamız sizlere her zaman en etili sonuçları alabileceğiniz şekilde hizmet vermektedir. Tüm böcek ilaçlama firmaları arasında en kurumsal işleyişte ve en profesyonel konumda olan servisimizin bakanlıklardan, gerekli kurum ve kuruluşlardan aldığı sertifikalara her zaman ulaşabilirsiniz. Bizlere çağrı merkezlerimiz veya ilaçlama talep formlarımız üzerinden 7/24 ulaşabilir, böceklerle ilgili merak ettiklerinizi her zaman danışabilirsiniz.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir