Maltepe Çıyan İlaçlama

Eklem bacaklılar familyasının bir üyesi olan çıyan; uzun vücuda sahip olan ve çok hızlı hareket eden bir haşere türüdür. Antarktika dışında yeryüzünün her alanında yaşayabilir. Akrep, böcek gibi küçük haşerelerle beslenir. Bazı çıyan türlerinin dişleri insan derisini delemeyecek kadar küçüktür. Ancak ısıran ve ağrılı yaralar açan türleri daha çoktur. Böcekten çok karides türevi olarak bilinirler. Maltepe çıyan ilaçlama ekibi olarak, çıyanlar hakkında bize sorduğunuz her şeyi bu makalede cevapladık.

Maltepe Çıyan İlaçlama

Uzmanlık alanlarımızdan biri olan çıyan ile mücadele konusunda sizlere yardımı borç biliriz. Tarafımıza yöneltilen çıyan ilaçlama nasıl yapılır? sorusuna cevaben; en etkili sonucu, sizler için en uygun çıyan ilaçlama fiyatlarııyla  sunduğumuzu bildirmek isteriz. İlaçlama uygulamasını, çıyan yoğunluğu ve ilaçlanacak alanın tespitine göre belirleyerek bu doğrultuda bir fiyat incelemesi yapıyoruz. Çıyan zararlısı, kendinden küçük böcekleri yiyen etobur bir böcek türü olduğu için, görüldüğü evlerde genellikle başka bir haşere türünün daha varlığı tespit edilmektedir. Bu sebeple, Maltepe çıyan ilaçlama ekibimiz evde detaylı bir inceleme yaparak başka haşere yerleşimi olup olmadığını tespit etmektedir. Haşerelerin yaşam alanları ve saklandıkları yerler doğru tespit edildikten sonra harekete geçilmekte ve %100 sonuç veren ilaçlama işlemine başlanmaktadır. Evdeki çıyan varlığında Maltepe’deki en iyi böcek ilaçlama firmasıyla iletişime geçerek haşere sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Çıyanlar Zehirli midir?

Çıyanlar zehirlidir ve bu zehri avlarını etkisiz hale getirmek üzere kullanırlar. Ancak bu zehir insanlar üzerinde ölümcül etkiye sahip değildir. Yalnızca kendilerinden küçük kurbanlarında işe yarar. Çıyan sokması, yalnızca arı sokmasından biraz fazla etkiye sahiptir. Ancak, alerjik bünyeye sahip olanlar ve küçük çocuklar yine de dikkatli olmalıdır. Direnci zayıf insanların çıyan sokması durumunda sağlık kuruluşuna başvurması gerekmektedir.

Çıyan Sokması Belirtileri

Çıyan, soktuğu yerdeki dokuyu zedeler ve bölgesel hasar yol açar. Bu nedenle yüz ve boyun gibi alanlardan sokması son derece tehlikelidir. Çıyan sokması durumunda görülen normal belirtiler şunlardır:

  • Yanma
  • Şiddetli kaşıntı
  • Şişlik
  • Ağrı
  • Kızarma ve morarma

Bu semptomlar buz uygulamasıyla rahatlayacaktır. Isırılan kişi çok iyi gözlemlenmeli ve bölgesel hasar dışında bir semptom gösterdiğinde acilen

 

sağlık kuruluşuna sevk edilmelidir. İlk müdahale yapılmadığı takdirde, ciddi bir durum söz konusuysa meydana gelecek ciddi belirtiler şu şekilde ortaya çıkmaktadır:

  • Düzensiz kalp atışı ve kan basıncında ani artış
  • Mide bulantısı ve kusma
  • Şiddetli baş ağrısı
  • Eklem ve kaslarda görülen kasılma

NOT: Yaşam alanlarınızda çıyanla karşılaşmanız halinde, vakit kaybetmeden Maltepe çıyan ilaçlama firmalarıyla irtibata geçerek doğru ilaçlama teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir