Kırkayak Nedir?

Kırkayak nedir? Ülkemizin verimli toprakları ve elverişli iklimi tüm haşere faaliyetlerini de fazlasıyla arttırmaktadır. Üstelik ülkemiz çok farklı türden haşereyi de bünyesinde barındırır. Kırkayak da bunlardan biridir. Hemen herkes hayatında bir kez bile olsun kırkayak ile karşılaşmıştır. Kırkayaklar diğer haşereler gibi hızlı bir şekilde çoğalan ve insan sağlığına zarar veren canlılardandır. Fark edildikleri yerde profesyonel böcek ilaçlama yöntemi ile yok edilmesi gereken kırkayakların özellikleri sıralanacak olursa;

  • Çıyanlar ve tespih böcekleri ile akraba olup, çıyanlardan daha zararsız, tespih böceklerinden daha büyüktürler.
  • Bilinenin aksine tam olarak 40 ayakları yoktur. Ayak sayıları bulundukları ortamın iklimine, konumuna göre değişmektedir. En az 36 en çok 750 ayak sayısına rastlanmıştır.
  • Boğumlu vücut yapısı ile tanınan bu haşere omurgasızdır ve her renkte olabilir.
  • Ot, yaprak, bitki kökü ile beslenirler. Genellikle yaprakların üzerinde, toprakta, ağaçların ve bitkilerin kök ve gövdelerinde bulunurlar.
  • Oldukça yavaş hareket ederler. Bu nedenle onları yakalamak oldukça kolaydır. Fakat tek başınıza kırkayaklar ile mücadele vermeniz hem sonuçsuz bir uğraşı hem de eviniz için büyük tehlikedir. Çünkü etli yapıları nedeniyle kırkayaklar, diğer haşereler için oldukça besleyici bir yemdir. Kırkayak peşinden evinize çok farklı türden haşerelerin gelmesine hazırlıklı olun.
  • Zehirsizlerdir fakat bazı türleri sağlığımız için oldukça zararlıdır. Özellikle gıda zehirlenmesi, deri hastalıkları, ısırma gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak ile mücadele, tüm haşereler için sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiye, vakit kaybetmeden iyi bir ilaçlama firmasına başvurmanız, haşereler temizlenene kadar ilaçlama işlemlerine devam etmenizdir. Aynı şekilde eğer apartman dairesinde yaşıyorsanız diğer apartman sakinlerini de düzenli ilaçlama yaptırtma konusunda ikna ederek, haşerelerden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Kırkayak ile mücadele ve aklınıza takılan bütün sorular için firmamızı arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Kırkayak İlaçlama Fiyatları

Kırkayak ilaçlama fiyatları oluşturulurken firmamız bütçenizde dost kampanyalar ile size yardımcı olmaya çalışır. Kırakayak ile geleneksel yöntemler ile baş etmek mümkün değildir. Bunun için iyi bir firma ile çalışarak haşere ilaçlama işlemini uygulamalısınız. Firmamızda kırkayak ilaçlama fiyatları oluşturulurken;

  • İlaçlama yapılacak alanın yoğunluğu ve türü
  • İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğü
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı belirleyici olur.

Maltepe Böcek İlaçlama firması olarak tüm departmanlarımızla sizlere en yetkin ve kaliteli ilaçlama hizmetlerini sağlıyoruz. İletişim bölümümüzden telefon numaralarımıza ulaşabilir, sizlere en ekonomik ve en iyi şekilde sunduğumuz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir