Kakalak böceği ilaçlama

Maltepe böcek ilaçlama firmamız yıllardan beri insan sağlığı ve güvenliğini vizyon edinmiş bir firma olarak sektörün öncüsü olmaya devam etmektedir. Dünya üzerindeki diğer böcek çeşitlerinin yanı sıra kakalak böceği uygulaması da vermekteyiz.

En hızlı üreyen böcek türleri arasında yer alan kakalak böceğinin dişisi yılda ortalama 30 bin yumurta bırakır. Bir kakalak böceği yaşam süresi boyunca 1 milyon yumurta bırakabilir. Yaşadıkları alanlar pis ortamlar olduğundan taşıdığı virüsleri insanların yaşam alanlarına sızdığında salya ve dışkı yoluyla açıkta bulunan besinlerin üzerine bulaştırır. Kakalak böcekleri ile doğrudan veya dolaylı temas sonucu kişilerde; verem, astım, hepatit, dizanteri, alerjik reaksiyonlar, antrax, gıda zehirlenmesi, pronomi ve mantar hastalığı görülebilir. Bu hastalıklar kalıcı ve bulaşıcı sorunlara neden olabileceği gibi ölümcül sonuçlara da sebebiyet verebilir. Kakalak böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. Evlerde genellikle mutfak ve banyolarda görülür. Barınmak için girdiği alanlarda ortalama olarak 20 saat uyur. Açlığa 30 gün kadar dayanıklıdır. Bunun yanı sıra kafası koptuğunda 1 hafta kadar yaşayabilir. Zor yaşam koşullarına oldukça alışkın olan kakalak böceği yaşam alanlarınızda bir süre fark edilmezse çok kısa zaman içinde istila haline dönüşebilir.

Maltepe böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Aynı zamanda kullandığımız ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve hayvan hayatına karşı zararsızdır. Alanında deneyimli uzman ekibin ilaçlama yapılacak ortama gidip alan büyüklüğünü ve böceğin türünü tespit etmesinin ardından kakalak böceği ilaçlama uygulaması tamamlanır. Genellikle kakalak böceği türü için kokulu sıvı ilaçlama çeşitleri kullanılır ve eğer kakalak böceği bu periyot zamanında yumurtlamışsa ilaçlama işlemi yumurtalara fayda etmeyecektir. Bunun için ilaçlamanın 20. gününde ikinci bir ilaçlama işlemi ile kesin çözüm sağlanabilir.

Sizde açık veya kapalı herhangi bir ortamda kakalak böceği ile ilgili problem yaşıyorsanız Maltepe böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 faaliyetini sürdüren müşteri hizmetlerimizden kakalak böcek ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.  Diğer haşere çeşitlerinde olduğu gibi kakalak böceği ilaçlama uygulamasında da devamlı sterilize olmuş bir ortam için uygulamanın devamlılığı oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir