Hamam Böceği İlaçlama

hamam-bocegi-ilaclama

Hamam böceği ilaçlama servisi, tüm hamam böceği türlerine karşı profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Hamam böceklerinin bulunduğu alanlar zamanla sağlığını kaybetmeye başlar. Çünkü hamam böcekleri, oldukça pis böcekler olup mikrop ve bakteri taşıyıcılığı yaparlar. Bu nedenle hamam böceği görülen alanların hamam böceği ilaçlama uygulamalarının yapılması oldukça önemlidir. Hamam böceği ile mücadele etmeye çalışan çoğu kişi bu haşerenin özelliklerini bilmeden amansız bir çabaya girişmektedir. Evlerimizde her daim bir köşeden hayatımıza dahil olan hamam böceklerinin özelliklerini gelin hep beraber inceleyelim;

 • Hamam böcekleri geceleri aktif olan canlılar olduğu için gece saatlerinde etrafta dolaşan canlı hamam böcekleri ile karşılaşılır.
 • Bu haşereler sıkça derilerini ve kabuklarını değiştirirler. Bu nedenle etrafta bu böceklere ait kabuk ve deri döküntüleri görülür.
 • Hamam böcekleri her gün 1mm genişlikte siyah dışkılarını etrafa bırakarak gezerler.
 • Hamam böceği istilasında küf gibi hoş olmayan bir koku etrafa yayılır.
 • Bu böcekler, kitap ve deri gibi organik olan tüm eşyalara ciddi zarar verirler.
 • Ezildiklerin çok ağır bir koku ortama yayılır. Bunun nedeni birbirinin ölülerini yemeleri ve mikrop barındırmalarıdır.
 • Acı eşiği çok yüksek bir haşeredir. Kafası kopsa dahi yaşamını 8 gün boyunca sürdürebilir. Ölüm nedeni ise kesik başı değil açlığıdır.
 • Sırtında bulunan kalın tabaka onu dış dünyanın etkilerinden kurtarır. Öyle ki kaynar suyun içinde dahi yaşamını sürdürmeye devam edebilirler.

Hamam böceği ile mücadele aşamasında kullanılan ilaçlama yöntemleri oldukça önemlidir. Doğru belirlenmeyen ilaçlama yöntemleri bu böceklerin etkisiz hale dönüşmesine yeterli olmayacaktır. Çünkü hamam böcekleri dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı böceklerdir.

Hamam Böceği İlaçlama Yöntemleri

Hamam böceği ilaçlama yöntemleri sorunun bir anlamda modern çözümüdür. Kansız ve kısa süren bir işlem olan bu yöntemlerin hamam böceği dışında diğer haşerelere de etkisi vardır. Mucizevî etkiye sahip olan hamam böceği ilaçlama yöntemleri başlıklar halinde verilecek olursa;

 • Kokulu ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Jel İlaçlama
 • ULV ilaçlama diyebiliriz.

Hamam böceği ilaçlaması firmamız tarafından Sağlık Bakanlığınca onaylı uygulamalar dahilinde yürütülmektedir. Uzman ilaçlama personellerimiz firmamız tarafından gereken ilaçlama eğitimlerinden geçmiş sertifika sahibi kişilerdir.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böceğinin zararları sadece insana aynı zamanda kendi türlerinededir. Birbirinin ölüsünü yiyen bu haşere tam bir bakteri yuvasıdır. Hamam böceğinin zararları sağlığı olumsuz olarak etkilemektedir. Gıda zehirlenmeleri, veba, hepatit virüsü, astım, mantar hastalığı, dizanteri gibi hastalıklar hamam böceklerinin bırakmış olduğu salgı ve dışkılar nedeniyle insanlara geçebilmektedir.

Hamam böceklerinden kurtulmak için ilaçlama servislerimize 7 gün 24 saat ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz. En ekonomik ilaçlama fiyatları ile kaliteli hizmet sunan servislerimiz , Sağlık Bakanlığından onaylı hamam böceği ilaçları ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir