Hamam böceği ilaçlama

Böcekler dünya üzerinde bulunan en kalabalık hayvan grubudur. Ekolojik döngü için gerekli olan türlerin yanı sıra insan hayatı için son derece zararlı olan türlerde mevcuttur. Bu zararlı olan türler kişisel alanlarımıza girdiklerinde birçok hastalık sebebi olur. Bunlar; dizanteri, verem, astım, antrax, hepatit vb. hastalıklardır.  Böcekler arasında en zararlı olan türlerden biri ise hamam böceğidir.

Maltepe böcek ilaçlama olarak diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra hamam böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.

Hamam böcekleri insan hayatı için son derece zararlı bir haşeredir. Yaşadıkları ve üredikleri alanlar genellikle lağımlar olduğundan insanlara aids bulaştırma ihtimalleri oldukça yüksektir. Hamam böceklerinin yaşam süresi en fazla 6 aydır, fakat ölürken bile yumurta bırakabilirler. Bıraktıkları yumurta adeti her seferinde 150-200 adet hamam böceği yavrusu verir. Kabuklar sert olduğundan sıcaktan ve soğuktan kendilerini koruyan bu haşereler hem yazın hem de kışın hayatta kalabilir. Fiziksel özellikleri itibarıyla yüksekten atlayarak inebildiği gibi düz yüzeye de tırmanabilir. Bu nedenle özel alanlarınız içinde her an her yere gidebilme ihtimalleri oldukça yüksektir.  1.5 mm olan her yerden kolayca geçebildikleri için en özel alanlara dahi kolaylıkla ulaşabilir. Hamam böcekleri kafalarının kopma durumunda veya aç susuz kaldıklarında 20 gün kadar yaşayabilir. Genellikle binaların logar kapaklarından, çatılardan, lavabo, banyo ve balkon giderlerinden, şömine ve bacalardan, çamaşır ve bulaşık makinesi açıklarından özel alanlara sızabilir. İnsanları maddi ve manevi birçok kayba uğratabilen hamam böcekleri hemen fark edilip önlem alınmazsa neticeleri son derece tehlikeli olabilir. Evde uygulanacak basit yöntemler yetersiz geleceğinden dolayı mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarından hamam böceği ilaçlama uygulaması alınması gerekir.

Maltepe böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Son derece titizlikle yürüttüğü hamam böceği ilaçlama uygulamasının ardından şikayetçi olunan alanda herhangi bir rahatsızlık kalmayacaktır.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda hamam böceğinde şikayetçiyseniz Maltepe böcek ilaçlama firmamızı arayarak müşteri hizmetlerimizin yardımı neticesinde hamam böceği ilaçlama uygulaması alabilirsiniz. 7/24 hizmet vermekte olan firmamız her türlü gerekli bilgi ve yardımı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir