Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüşçün olarak da adlandırılan gümüş böceği; adını gümüş renkteki vücudundan alır. Serin ve nemli ortamları seven, bu nedenle de evlerde yaşayan gümüş böceği; çoğunlukla hareketsiz nesnelerin altlarını ve çatlakları tercih eder. Kapı kirişleri, tahta ve döşemelerin araları, süpürgelikler, duvarlardaki çatlaklar gümüş böcekleri için vazgeçilmez yaşam alanlarıdır. Ayrıca kitapların arasında yaşamayı da çok severler. Bu alanlarda görülen gümüş böceği ilaçlama işlemi yapmadan evden gönderilmesi imkansız olan haşere türlerinden biridir.

Gümüş Böceği İlaçlama Firmaları

Sektörde ilaçlama faaliyetinde bulunan çok sayıda firma olsa da, bunların büyük bir kısmı insan sağlığını tehlikeye

gumus-bocegi-ilaclama
gumus-bocegi-ilaclama

atarak para kazanmaya çalışan dolandırıcıoluşumlardır. Merdiven altı çalışan, yasal olmayan ilaçları kullanan bu firmalar; sağlığa zararlı ilaçlarla hareket etmelerinin yanı sıra, haddinden çok fazla paralar isteyerek insanların böcek ilaçlama firmalarına önyargıyla bakmalarına sebep olmaktadır. Bu firmalara güvenmemeniz; çalıştığınız firmanın Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı ilaçlarla hizmet verdiğinden, garantili ve sertifikalı kuruluşlar olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Gümüş böceği ilaçlama yaptıracağınız firma; size kesin sonuç garantisi sunarak hizmet vermiyorsa paranızı çöpe atmak yerine en iyi ilaçlama firmaları ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Uzun yıllardır sektörde olan ve deneyimleri doğrultusunda, haşere varlığını %100 sonlandırmak üzere hizmet veren ilaçlama firmalarına güvenerek evde gümüşçün probleminden tamamen kurtulabilirsiniz.

Evde Gümüşçün Böceğinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bir dişi gümüşçün günde ortalama 3 yumurta bırakır ve her birinin ömrü 3 yıl kadardır. Yemek yemeden ve su içmeden haftalarca yaşayabilen bu kılkuyruk zararlısı, özellikle duvar kağıtlarının yapışkan yüzeylerini yemeyi çok severler. Organik olmayan nesneleri bile besin maddesi olarak kullanabilen bu haşere; kağıtla beslenmeyi de hayli sever. Kendi türleri dahil ölü böcekleri de yerler ve karınlarını doyurmanın yolunu mutlaka bulurlar. Bu mücadeleci ve alçak gönüllü yapısı sebebiyle de kendiliğinden yok olması imkansız; mücadelesi ise hayli zordur. Gümüş böceğiyle mücadele için evde kullanılan bazı doğal yöntemler vardır ancak bunlarla yüzde yüz başarı yakalamak mümkün değildir. Gümüş böceğinin sevmediği kokular şunlardır:

gumus-bocegi-ilaclama
gumus-bocegi-ilaclama
  • Narenciye,
  • Karanfil,
  • Naftalin,
  • Tarçın,
  • Lavanta yağı,
  • Nane yağı,
  • Salatalık,
  • Biberiye,
  • Kekik,

Gümüş böceği, tıpkı diğer böcekler gibi temizlikten hiç hoşlanmayan ve hijyenik ortamlarda yaşamaya elverişli olmayan bir haşere türüdür. Bu mücadelede galip gelmek için uygulayacağınız en etkili yöntemlerden biri temizliktir. Bu işlemler tek başına yeterli gelmezse vakit kaybetmeden gümüş böceği ilaçlama firmalarından yardım almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir