Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fare yakalama teknikleri nelerdir? Fareler hemen hepimizin defalarca karşılaştığı, evlerimizde, sokaklarda, bahçelerde, apartmanların bodrum katlarında, yeme içme işletmelerinin bahçelerinde hemen her türünden olabilen, insanların sağlığına zarar verebilen haşerelerden biridir. Bilimsel olarak çok fazla deneylerde kullanılsalar da evlerimize giren türleri genellikle insan sağlığını tehdit eden türlerdendir. Fare yakalama teknikleri fare kapanları, fare yapışkanları ya da en ilkel hali ile terlikler kesinlikle değildir! Kanlı ve korkunç bir tabloya neden olan bu geride kalmış metotların aksine modern bir yol bulmamıza yardımcı olan fare istasyonları tekniği firmamızın titiz çalışması ile uygulamaya koyulmuştur. Fare ilaçlama sırasında kullandığımız bu metot sayesinde farenin çoğalmasına neden olduğu birçok haşere ile de mücadele edilmiştir.

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele oldukça hızlı hareket edebilen, diğer haşerelere göre çok fazla büyük olan ve kemirgen olmasının da verdiği etkiyle diğer haşerelere oranla yok edilmesi çok daha güç olan kemirgen türüne karşı yürütülen çalışmaların tümüdür.  Özellikle her evde olan fare kapanları, fare yemleri, tuzaklar, yapışkanlar, fare deliklerini tıkamak gibi yöntemler tamamen geçersizdir. Zaten fareler de artık bu yöntemlere cevap vermemekte, hatta daha da bağışıklık kazanıp evlerimize girebilmektedir.

Fare Türleri

Fare türleri üzerinde kısaca bilgi verdiğimizde farelerin birçok özelliğine de değinmiş olacağız. Farelerin özellikleri maddeler halinde verilecek olursa;

  • Evlerimize giren fareler genellikle 3 çeşittir.
  • En çok fındık faresi ve çatı faresi evlerde görülebilirken, apartmanların bodrum katlarında ise lağım fareleri bulunmaktadır.
  • Tarlalarda ise genel olarak tarla faresi ve pamuk faresi bulunmaktadır.
  • Özellikle çatı faresi oldukça tüylü ve koyu renklerde olabilirken, fındık faresi genellikle pembe ve daha açık renklerdedir.

Farelerle mücadele ederken yapmanız gereken tek şey iyi bir fare ilaçlama firması ile anlaşmak ve fare ilaçlama işlemleri yaptırmak olmalıdır. Artık farelerle “fare istasyonu” adı verilen uygulamalar yardımıyla mücadele edilmektedir. Hem pratik hem de garantili olan bu yöntemle evinizde veya ilaçlama yaptırmak istediğiniz alanda kaç tane fare olduğu önemli değildir. Bu nedenle ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama uygulamalarında ek olarak fare şikayeti olan mekanlarda da istasyon kurulabilir.

Maltepe Böcek İlaçlama olarak tüm ilaçlama uygulamalarımız sizleri haşerelerden en hızlı ve en garantili şekilde kurtarmaktadır. Bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Ayrıca şubemiz olan Öz İlaçlama’ya ulaşmak için http://www.ozilaclama.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir