Çıyan Nerelerde Bulunur ?

Çıyan nerelerde bulunur? Çıyan ile karşılaşırsam nasıl önlemler almalıyım? Diye uzayıp giden aklınızdaki sorulara yanıt alacağınız en doğru adrestesiniz. Hayvanlar alemi, dünyanın en farklı türlerine sahip familya olarak bitkileri ve insanları geride bırakmışlardır. Gözle görülemeyenlerden tutun da oldukça iri olup insanları öldürebilen, zehirleyebilen türler de vardır. Çıyanlar da bu alemin oldukça tehlikeli böcek türlerinden biridir. Ülkemizde de araştırmalar neticesinde özellikle yaz aylarında sayıları yaklaşık olarak 250 bin civarındadır. Hızlı bir şekilde türerler. Haşereler arasında en tehlikeli tür olarak gösterilen çıyan ile mücadele etmenin farklı yolları olsa da kesin yöntemi veren tek yol çıyan ilaçlama uygulamasıdır. Güvenilir bir firmadan destek almanız halinde çıyanları sorun olmaktan çıkaran firmamız 20 yıla aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Bizlere telefon numaralarımıza çağrı bırakarak ulaşabilirsiniz.

Çıyanların Özellikleri Nelerdir?

Çıyanların özellikleri nelerdir? Sorusuna vereceğimiz yanıtlar ile nasıl bir haşere ile karşı karşıya kaldığınızı anlamış olacaksınız. Çıyanların özellikler;

  • En belirgin özellikleri boğumlu vücutlarıdır ve her boğumdan çıkan sağlı ve sollu olmak üzere keskin ve zehirli ayaklarıdır. Bu yönleri ile zaten aynı familyadan oldukları kırkayaklar ile karıştırılırlar.
  • İnsanları sokup zehirlediği gibi hayvanları da felç etmektedirler.
  • Etçil olarak beslenirler ve insanları hem ısırabildikleri gibi hem de zehirli ayakları ile sokabilirler.

Çıyan haşeresi ile karşılaşan kişilerin hayati riski önlemek adına yaşadıkları yeri terk etmeleri ve karantina altına almaları gerekir.

Çıyanlar Nerelerde Bulunur?

Çıyanlar nerelerde bulunur? Bulundukları yerler genellikle toprak dipleri, duvar dipleri, kapalı ve gizlenebilecekleri alanlar, nemli yerler olabildiği gibi kurak bölgeler de bu haşerenin yaşaması için oldukça elverişlidir.

Çıyanlarla karşılaşıldığı an mekandan hızla uzaklaşılmalıdır. Özellikle evinizde gördüyseniz asla tek başınıza müdahale etmemelisiniz. Evdeki küçük çocukları ve evcil hayvanları acilen dışarı çıkarmalı ve iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Çıyan sokması ile karşılaşıldığında ise derhal zehirli bölgeyi bol ve temiz su ile en az 10 dakika yıkamalı, acil servise haber vermelisiniz. Sizi sokan haşerenin türünü de hekime söylemeyi unutmamalısınız. Maltepe’de ilaçlama hizmeti sunduğumuz firmamız aynı zamanda sizleri haşerelere karşı bilgilendirmekte, haşere ısırıkları ve sokmalarında ne yapılması gerektiği konusunda halkımızı bilinçlendirmektedir. Çıyan ilaçlama gibi oldukça zor işlemlerde dahi garantili sonuçları sizlere sunmaktayız.

Maltepe İlaçlama firmamıza ulaşmak için iletişim bölümümüzde bulunan çağrı merkezlerimizi günün her saati arayabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri de 24 saat kesintisiz hizmetimiz vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir