Bit İlaçlama

Bit ilaçlama, pek çok insan bit haşeresi ile çok küçük yaşlarda tanışsa da bitler hayatımızın her döneminde, hemen her yerde olabilen haşerelerdendir. Genellikle saç biti olarak bilinse de çok farklı bit türleri vardır. Aynı zamanda da oldukça hızlı çoğalan bu bitlerden kurtulmak için mutlaka bit ilaçlama işlemleri yapılmalıdır. Küçük yaşlardaki çocuklarda sıklıkla görülen bitlerin en kötü özelliği bulaşıcı olmasıdır. Kalabalık ortamlar bulaşıcı özelliği ile rutin yaşamı durma noktasına getiren bitler ile mücadelede en etkili yöntem profesyonel bit ilaçlama yapmaktır. Bit haşeresinin fark edildiği an vakit kaybetmeden iyi bir firma ile anlaşarak bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Sizin de başınız bitler ile dertte ise İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Maltepe Böcek İlaçlama şirketimizi arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Bitlerin Özellikleri

Bitlerin özellikleri, bitler gözle görülmesi oldukça zor olan, en başlarda sirke adı verilen yumurtalar halinde bulunan ve daha sonra oldukça yavaş hareket eden haşere halini alan bir türdür. İnsandan insana ya da bulunduğu eşyadan başka bir eşyaya, hayvanlardan insanlara çok hızlı bir şekilde bulaşan bitler, mücadele edilmesi en zor haşerelerden biridirler. Bitlerin özellikleri hakkında bilgi vermek için öncelikle bulaşıcı yönü üzerinde durmalıyız. Diğer tüm haşereler gibi hızlı bir şekilde yayılan bu haşerelerin fark edildiği an yok edilmesi oldukça önemlidir. Bitlerin en çok görüldüğü yerler;

  • İnsan vücudunda,
  • Yastıklarımızda ve yataklarımızda,
  • Kuaför ve berber salonlarında,
  • Alışveriş mağazalarındaki giysilerde,
  • Şapkalarda ve saç tokalarında,
  • Toplu taşıma araçlarında,
  • Hastanelerde, öğrenci yurtlarında, askeri kışlalarda,
  • Otellerdeki yataklarda, havlularda bulunurlar.

Bit Nasıl Temizlenir?

Bit nasıl temizlenir? Bitler tıpkı, akar, mayt ve mite gibi insan derisi ile beslenen haşerelerdendir. Bu nedenle insanın olduğu her yerde bulunabilirler. Bitlerden kurtulmak için pek çok bireysel yola ve yönteme başvurulsa da bu haşereden kurtulmanın tek yolu, iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmaktır. Bit ile mücadelede bazı durumlarda geleneksel yöntemler sonuç vermediği gibi haşerelerin daha hızlı çoğalmasına neden olur. Hal böyle olunca bulaşıcı özelliği olan bitler hayatı durma noktasına getirir. Bit nasıl temizlenir ve aklınıza takılan bütün soruların cevabı bir telefon uzağınızda.

Her böcek ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi bit ile mücadele işlemlerinde de her zaman en kaliteli ilaçlarla yanınızda olan Maltepe İlaçlama firmamız, çağrı merkezleri ile de 7/24 hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir